Kudretini milletimizin yek vücut olması iradesinde toplayan, bağımsızlığın, egemenliğin, istiklalin temeline dayanan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.yıldönümünü kutlamanın onuru, gururu ve bahtiyarlığını yaşamaktayız.

Salt Anadolu coğrafyası değil, bütün bir devlet topraklarının işgalini ve bu topraklar üstünde yaşayan vatandaşlarımızı kendi öz yurdundan söküp atma gayretinde bulunanlar; dil, din, ırk, cinsiyet farkı gözetmeksizin bir araya gelerek vatan topraklarını müdafaa eden atalarımızdan en güzel karşılığı almışlardır.

        Zira; en hayati öneme sahip ve kritik mahiyetteki savaşlarda elde edilen galibiyet,bunun bir emaresi niteliğindedir. Hangi şart altında olursa olsun, en zor şartlarda dahi milletimizin bu sevdasından vazgeçmeyeceği, tarihin muhtelif zamanlarında ispatlanmıştır.

94 yıldır bağımsızlığına, egemenliğine, milli ve manevi değerlerine, kardeşliğine kast etmeye yeltenen iç ve dış düşmanlarına karşı bir ve beraber olarak geçit vermeyen aziz milletimiz; tarihimiz boyunca karşı karşıya kaldığımız en büyük ihanet olan 15 Temmuz gecesindeki hainlere karşı da birbirine kenetlenerek canı pahasına geçit vermemiş, bu ihanet karşısında milletimiz İstiklal Savaşı ruhuyla tüm dünyaya en güzel cevabı vermiş ve bu şanlı direniş tarihin sayfalarına altın harflerle geçmiştir. 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

        Aziz şehitlerimizin kanlarıyla ve milletimizin büyük fedakârlıklarla kurduğu Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak hepimizin en önemli görevi ve sorumluluğudur.

Kuruluşunun 94. Yılında saygıdeğer Uluslu hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Recep HASAR
KAYMAKAM