KAYMAKAMIMIZ SAYIN RECEP HASAR'IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI:
 
 
 
 
      8 Mart, kadın haklarının hatırlanması ve sorunlarının çözüme kavuşturulması amacıyla, 1977 yılında birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda alınan kararla, tüm dünyada 'Dünya Kadınlar Günü' olarak kutlanmaktadır. 
 
 
      Kadınlar, çocuklarımızı büyütüp, ülkelerin geleceğine bireyler yetiştirmede hatırı sayılır bir misyona sahip bulunmaktadırlar. Bu nedenle ailenin yapı taşı, değerlerimizin temsilcisi, savunucu ve taşıyıcısı olan kadınların, hayatın bütün alanlarında etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın-erkek tüm toplumun asli vazifelerindendir.
 
 
      Tarihte her zaman "Cennet anaların ayakları altındadır" düsturuyla hareket eden medeniyetimizin, merhum Neşet ERTAŞ'ın" kadınlara yönelik her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadın her zaman ve zeminde, baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir geleneğin temsilcileri olarak bu şiar ile hareket etmemiz herbirimizin görevidir.
 
 
      Bu duygu ve düşüncelerle hayatın en meşakatli cefasını çeken, vefakar, saygı ve hürmetin en yücesine layık, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren, küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdıran başta şehit annelerimiz olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlar, en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.
 
 
 
                                                                                                                                      Recep HASAR
                                                                                                                                      KAYMAKAM