KAYMAKAMIMIZ SAYIN RECEP HASAR’IN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ GÜNÜ DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI
 
Milletlerin geleceklerine yön veren, fikirleri ve icraatlarıyla milletinin gönlünde yer edinen müstesna şahsiyetler vardır ki geçen zamana rağmen hatıraları her dem tazedir, daima saygı, minnet ve özlemle yâd edilir, asla unutulmazlar.
 
Özgürlük ve bağımsızlığını canından aziz bilen milletimiz, şanlı bayrağımızı gururla dalgalandırmak uğruna canını feda etmekten kaçınmamıştır. Bugün üzerinde hür ve bağımsız yaşadığımız vatan topraklarımız, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere bıraktığı en kutsal emanettir.
 
Her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımız; karanlık ufkun ardından doğacak şafağı müjdelemiş, bu çerçevede bağımsızlık özlemini ateşlemiştir.
 
Milli Şairimiz Merhum Akif'in "Asım'ın Nesli" diye tavsif ettiği genç nesillerimizin milli ve manevi değerlerimizi haiz olarak yetişmesi ve Şanlı Ecdadımızın taşıdığı erdemlere itibar göstermesi için görkemli tarihimizi ve tarihimizi yazan parlak simaları daima hatırlaması hayati önem arz etmektedir.
 
Merhum Akif’in “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” diye ettiği duayı, işgal günlerinin hissiyatımızda ne kadar derin yaralar açtığının ve istiklalimizi kazanmak için ne büyük fedakârlıklar yaptığımızın en güzel ifadesi olarak Türk Gençliği'nin hafızasına kazıması gerekmektedir.
 
Çünkü Akif'in kalbinden ve kaleminden süzülüp yüreklerimize işleyen İstiklâl Marşımızın her mısrasında Türk Milleti'nin bağımsızlık aşkı, mazlum milletlerin hürriyet nidaları, Türk'ün sarsılmaz imanı ve çelikten iradesi dile getirilmiştir.
 
Bu duygularla, TBMM tarafından kabul edilişinin 97. yıldönümünde İstiklal Marşımız gibi bir destanı yazdırarak bizlere istiklalimizi ve istikbalimizi sağlayan başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, aramızdan ayrılan gazilerimizi ve vatan şairi Mehmet Akif ERSOY'u sonsuz minnet, şükran, rahmet ve saygıyla anıyorum.
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Recep HASAR
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            KAYMAKAM